facebook_btn

to_site

יורם לימודים באנר חדש 10.2018 (1)

890

 

345

123

more_soldiers

text

אודות 'יותר' מבצעים מיוחדים רשימת בתי עסק אתר הפנאי - יותר מדוגם ארנק הדיגיטלי חדש במועדון
בנקים וחברות אשראי מסעדות ובתי קפה תיירות ונופש צור קשר יותר למשתחרר כתבו עלינו

icon_facebook

instagram

malshabim hayalim mishtachrerim
זכויותך כצרכן

מדינת ישראל
משרד התעשייה והמסחר
הממונה על הגנת הצרכן
חיילים וחיילות יקרים.

צרכנות וסחר הוגן הינם מיסודותיה המובהקים של כל חברה דמוקרטית.
אנו רואים חשיבות רבה בהגנת הצרכן ובחינוך לצרכנות נבונה.
מידע זה מובא אליכם במטרה להגביר את המודעות והעירנות לזכויות הצרכנים הקבועות בחוק.
להלן יפורטו דוגמאות של סיפורים מהחיים כפי שהועברו באמצעות משרד התמ"ס הממונה על הגנת הצרכן,
לכל בירור ושאלה ניתן לפנות בדוא"ל :

consumer-protection@moit.gov.il
אנו מקווים כי מידע זה יסייע לכם לשמור ולעמוד על זכויותיכם כצרכנים.

בברכה,
מועדון יותר.סיפורים מהחיים:

א' חייל קרבי, יצא לאפטר. כשעבר בדרכו הביתה דרך התחנה המרכזית הישנה בתל-אביב עצר אותו בחור צעיר, הציע לו להצטרף למועדון הנחות בבתי עסק ולקבל דיסק במתנה. א' נענה בשמחה, ענה על השאלות שנשאל לגבי פרטי הבנק שלו וחתם בלי לקרא על טופס שהוצג בפניו, כשהוא חושב שהוא חותם על אישור קבלת הדיסק . א' קיבל את הדיסק וכן חוברת הנחות לבתי עסק, שם אותם בתיק ושכח מכל הסיפור.
כיוון שהוא משרת ביחידה קרבית ומגיע רק פעם בכמה שבועות הביתה לא יצא לו לבדוק מה קורה בחשבון הבנק שלו. אחרי כמה חודשים, אביו שרצה לבדוק מה מצב החשבון של בנו גילה כי א' חתם על הוראת קבע ל- 12 חודשים כשכל חודש יורד לו 100 ₪ מהחשבון.

כששאל את א' במה מדובר א' ממש לא זכר. לאחר בדיקה התברר כי א' הוחתם במעמד קבלת הדיסק על עסקה לקבלת הנחות בבתי עסק שונים ועל הוראת קבע לתשלום עבור עסקה זו.
אבא של א' פנה אלינו כדי לברר איך אפשר לעצור את החיובים בעתיד ואיך יוכל בנו לקבל חזרה את הכסף שכבר נגבה מחשבונו.
קודם כל, לפני שאתם מתפתים לכל מיני עסקאות, תחשבו בהגיון, תפעילו את חוש הביקורת ותשאלו את עצמכם למה מישהו רוצה לתת לכם מתנה ללא כל תמורה? זכרו, אין מתנות חינם.

לגופו של ענין, המקרה של א' מכונה בחוק הגנת הצרכן עסקה ברוכלות. זוהי עסקה שמוצעת לכם ביוזמתו של אדם, המגיע למקום בו אתם נמצאים (בית, בסיס ואפילו אמצע הרחוב) ושאינו בית העסק שלו. כשעושים אתכם עסקה ברוכלות יש לכם זכות לבטל את העסקה (מומלץ בכתב ובדואר רשום) תוך 14 יום מיום קבלת המוצר. במקרה של א' הוא לא ביטל את העסקה בזמן ולכן לא יכולנו לעזור לו. ועוד עצה חשובה לכולנו- לפני שחותמים צריך לקרא את המסמך עליו חותמים כולל האותיות הקטנות!
ד' חיילת המשרתת בבסיס פתוח במרכז הארץ מצאה בתיבת הדואר שלה עלון ובו הצעה לרכוש מצעים במחירי מבצע. ד' החליטה לרכוש סט מצעים, התקשרה למספר הטלפון שהופיע בעלון ומסרה את מספר כרטיס האשראי שלה.

כעבור שבועיים קיבלה ד' הודעה מהדואר על חבילה שמחכה לה. ד' לקחה את החבילה, פתחה אותה וגילתה שהמצעים לא מוצאים חן בעיניה. ד' התקשרה למספר הטלפון שהופיע על העלון תחת הכותרת "שירות לאחר הקניה" מיד עם קבלת החבילה וביקשה לבטל את העסקה. נאמר לה שאינה יכולה לבטל את העסקה. ד' פנתה אלינו למחרת וביקשה לדעת האם היא יכולה לבטל את העסקה ולקבל את כספה חזרה.
מיד השבנו לד' שהיא יכולה לבטל את העסקה מאחר שמדובר בעסקת מכר מרחוק לפי חוק הגנת הצרכן.

אולם הוספנו שביטול העסקה חייב להעשות בכתב (רצוי בדואר רשום כדי שתהיה הוכחה על הביטול) ותוך 14 יום מיום קבלת המוצר.
עסקת מכר מרחוק היא עסקה לרכישת מוצר או קבלת שירות,שנעשית ללא נוכחות משותפת של הצדדים (למשל באמצעות הטלפון, בהזמנה מקטלוג, באינטרנט, באמצעות המכרז של המדינה וכו') וניתן לבטלה גם ללא סיבה.
בענין הכסף, הסברנו לד' שלאחר ביטול העסקה צריך המוכר להחזיר לה את הכסף ששילמה, לבטל את החיוב שלה ואסור לו לגבות דמי ביטול מעבר ל5% ממחיר המצעים או 100ש"ח לפי הנמוך מביניהם. במקביל עליה להחזיר לו את המצעים שקיבלה.

מידע נוסף : שאלות שכיחות בנושא צרכנות

i&m

אפסייט - בניית אתרים | קידום אתרים בניית אתרים אפסייט
שם:
טלפון:
דוא"ל:
נושא הפניה
תוכן הפניה